Номер телефону

+380979671721

Email

info@regeldukraine.com

Відкриті з

пн.-пт. 8:30-16:30

Податок з Німеччини
Податок з Німеччини

Податок з Німеччини: які найважливіші податкові правила та зобов’язання?

Німеччина знаменита не лише своїм пивом та ковбасою, але й складною податковою  системою. Для багатьох людей розуміння та дотримання податкових правил в Німеччині може викликати труднощі. Не хвилюйтесь! У цій статті ми розглянемо найважливіші податкові правила та зобов’язання, щоб ви могли уникнути клопоту та зрозуміти, як максимально використати свій дохід. Податок з Німеччини. 

Основні податки, з якими вам потрібно буде мати справу – це податок на прибуток, ПДВ і внески на соціальне страхування. Ми детально розглянемо усі вимоги та терміни щодо цих податків, а також те, як їх правильно розраховувати та звітувати. Ми також розглянемо особливе ставлення до певних професійних груп, таких як підприємці чи іноземні працівники. 

Пам’ятайте, що правильна сплата податків має вирішальне значення для дотримання німецької правової системи та уникнення проблем. Незалежно від того, є ви громадянином Німеччини чи іноземним працівником, дізнайтеся найважливішу інформацію про податки в Німеччині та насолоджуйтеся фінансовим спокоєм. Почнімо!

Калькулятор повернення податку з Німеччини

Знайомство з податками в Німеччині

У Німеччині існують різні види податків, значення яких Ви повинні розуміти та враховувати. Основні податки, з якими Ви матимете справу – це податок на прибуток, ПДВ та внески на соціальне страхування. Важливо розуміти як працює кожен з цих податків. 

  • Податок на прибуток є звичайним податком, який сплачують як громадяни Німеччини, так і іноземні робітники. Він розраховується на основі доходу, отриманого в конкретному податковому році. У Німеччині діє прогресивна система оподаткування, тобто чим вищий ваш дохід, тим вища ставка податку. 
  • Податок на додану вартість (ПДВ) — це податок на товари та послуги, який широко використовується в Німеччині. Ставки ПДВ відрізняються залежно від виду товарів чи послуг. У більшості випадків ставка ПДВ становить 19%, але також існує знижена ставка 7% для деяких товарів, таких як їжа, книги або квитки на культурні заходи.
  • Внески на соціальне страхування є обов’язковими для більшості працівників у Німеччині. До них відносяться внески на пенсійне страхування, медичне страхування, страхування від нещасних випадків і страхування довгострокового догляду. Розмір внесків залежить від доходу працівника і розподіляється між працівником і роботодавцем.

Види податків в Німеччині – податок на прибуток в Німеччині. Податок з Німеччини.

Податок на прибуток є одним із найважливіших податків, з якими ви матимете справу в Німеччині. Він розраховується на основі вашого доходу та сплачується відповідно до вашої податкової ставки, яка залежить від того, скільки ви заробляєте.

Щоб розрахувати податок на прибуток, вам необхідно знати, які складові вашого доходу включаються, а які звільняються від оподаткування. У Німеччині існує багато податкових знижок і кредитів, які можуть зменшити ваші податкові зобов’язання.

Податок на прибуток у Німеччині розраховується за прогресивною системою оподаткування, тобто чим вищий ваш дохід, тим вища ставка податку. Вищі доходи оподатковуються за пропорційно вищими ставками, доки не буде досягнуто максимальної ставки податку.

Податок на додану вартість (ПДВ) у Німеччині

ПДВ є одним із найважливіших податків на товари та послуги в Німеччині. Він збирається на кожному етапі виробництва та продажу товарів чи послуг. Ставки ПДВ відрізняються залежно від виду товарів чи послуг.

У більшості випадків ставка ПДВ становить 19%, і вона застосовується до більшості товарів і послуг. Однак існує також знижена ставка ПДВ у розмірі 7% для певних товарів, таких як продукти харчування, книги та квитки на культурні заходи.

ПДВ розраховується з чистої ціни продажу, а потім додається до валової ціни продажу. Підприємці зобов’язані стягувати ПДВ зі своїх клієнтів і розраховуватися з відповідними податковими органами.

Корпоративний податок в Німеччині

Корпоративний податок є обов’язковим для всіх компаній і підприємств Німеччини. Він розраховується на основі доходу, отриманого компанією в конкретному податковому році.

Ставка корпоративного податку становить 15% і стягується з доходу до вирахування інших витрат. Якщо дохід перевищує 1 млн євро, ставка податку зростає до 31%.

Корпоративний податок щорічно сплачується з відповідними податковими органами. Компанії повинні надати свою фінансову звітність та інші податкові документи, щоб підтвердити свої доходи та витрати.

Податкові зобов’язання фізичних осіб в Німеччині – податок з Німеччини

Фізичні особи мають багато податкових зобов’язань у Німеччині. Залежно від їхнього фінансового становища та зайнятості податкові зобов’язання можуть  відрізнятися.

Найважливішим податковим обов’язком фізичних осіб є регулярна сплата податку на прибуток. Фізичні особи повинні подати свої податкові декларації до відповідних податкових органів і сплачувати необхідні податки.

Крім того, фізичні особи також можуть бути зобов’язані сплачувати внески на соціальне страхування, якщо вони працюють або ведуть бізнес. Ці внески є обов’язковими і розраховуються виходячи з отриманого фізичною особою доходу.

Податкові зобов’язання юридичних осіб у Німеччині

У Німеччині юридичні особи підлягають оподаткуванню на рівні федерального та штатного (Land) рівнів. Податки для компаній включають корпоративний податок (Körperschaftsteuer), додатковий податок на доходи (Solidaritätszuschlag), податок на дивіденди (Abgeltungsteuer), а також місцеві податки. Розмір податку може змінюватися в залежності від штату та виду бізнесу. Юридичні особи також зобов’язані подавати річні фінансові звіти та відповідати перед органами оподаткування. Важливо, щоб усі ці документи були послідовними та комплексними.

Податкові відрахування та пільги в Німеччині

У Німеччині існує різноманітні податкові відрахування та пільги для різних категорій платників податків, які можуть зменшити Ваші податкові зобов’язання. Залежно від вашого фінансового та особистого становища ви можете мати право на різні пільги та відрахування.

Податкові відрахування, доступні в Німеччині,  можуть включати дитячі витрати, пенсійні внески, медичні витрати, витрати на освіту та інвестиції. Крім того, існують спеціальні програми підтримки для стартапів та підприємців, які можуть надавати пільги на певний період часу. Ці пільги та відрахування можуть змінюватися залежно від обраної діяльності та інших обставин. Бажано проконсультуватися з податковим консультантом, щоб дізнатися, які відрахування доступні для саме для Вас.

Важливі терміни подання податкових звітів у Німеччині

У Німеччині існують важливі терміни подання податкових звітів , яких необхідно дотримуватись. Вони можуть відрізнятися в залежності від типу податку та виду декларації.  

Зазвичай, для корпоративного податку (Körperschaftsteuer) термін подання звітності – до 31 липня наступного року після звітного періоду і 31 січня для сплати ПДВ. Однак, варто враховувати, що терміни можуть змінюватися або мати винятки в залежності від конкретних обставин або різних областей оподаткування. Рекомендовано перевіряти оновлені терміни на офіційних податкових веб-сайтах або консультуватися з  податковими консультантами, щоб уникнути штрафів і додаткових комісій.

Висновки: орієнтування в податковій системі Німеччини

Податки в Німеччині можуть здатися складними, але розуміння найважливіших податкових правил і зобов’язань допоможе Вам дотримуватися німецької правової системи. Незалежно від того, чи є ви громадянином Німеччини чи іноземним працівником, важливо знати основи податкової системи у Німеччині.

У цій статті ми обговорили найважливішу інформацію про податки в Німеччині, такі як податок на прибуток, ПДВ і внески на соціальне страхування. Ми також проаналізували податкові зобов’язання фізичних та юридичних осіб, а також доступні податкові відрахування та важливі податкові терміни.

Пам’ятайте, що Ви завжди можете звернутися до консультанта з питань оподаткування, щоб отримати детальнішу інформацію та поради щодо вашої податкової ситуації. Завдяки цьому ви зможете ефективно управляти своїми фінансами та насолоджуватися фінансовим спокоєм у Німеччині.

info@regeldukraine.com

+380979671721

Facebook Розрахунок податку з Німеччини

Рекомендовані статті