Номер телефону

+380979671721

Email

info@regeldukraine.com

Відкриті з

пн.-пт. 8:30-16:30

Церковний податок в Німеччині

Збираєтеся почати працювати в Німеччині? Варто ознайомитися з німецьким законодавством та податковими обов’язками. А можливо, ви вже працюєте? Важливо знати, які податки сплачує ваш роботодавець та чи сплачуєте ви церковний податок. Прочитайте статтю, і дізнаєтеся все про німецький церковний податок!

Розрахуй податку з Німеччини онлайн

Що таке церковний податок в Німеччині?

Церковний податок в Німеччині (Kirchensteuer) – це обов’язковий податок, який сплачується представниками деяких віросповідань у вигляді відсотка від оподаткованого доходу. Цей податок збирається для підтримки релігійних установ, зокрема церков і релігійних общин. Основні віросповідання, які оплачують церковний податок, це католицька церква, євангелістська церква (протестантська церква) та деякі інші релігійні громади. Розмір цього податку зазвичай становить певний відсоток від оподатковуваного доходу і визначається відповідно до норм, встановлених кожною релігійною громадою у співпраці з урядом.

Церковний податок збирається через державну фіскальну систему разом із звичайними податками і автоматично утримується з оподаткованого доходу. Це дає можливість релігійним громадам мати фінансові ресурси для проведення своїх діяльностей і підтримки інфраструктури.

Яка величина церковного податку?

В Німеччині церковний податок обчислюється як відсоток від суми вашого податкового обов’язку. Звичайно, цей податок становить 8-9% з вашого загального податкового обов’язку.

Зобов’язання сплачувати церковний податок має кожна особа, яка сплачує податок на доходи. Особи, які заробляють менше 8 652 євро на рік, звільнені від обов’язку сплати цього податку. Решта осіб сплачують податок, який автоматично стягується з їх заробітної плати. Підприємці та особи, які займаються підприємницькою діяльністю, сплачують цей податок у формі попередніх виплат податків.

Як порахувати церковний податок?

Щоб порахувати податок, спочатку визначте суму вашого річного оподатковуваного доходу. Потім, якщо ви належите до віросповідання, яке зобов’язане сплачувати цей податок, ця сума буде множитися на ставку церковного податку, яка зазвичай становить 8-9%.

Наприклад, якщо ваш річний оподатковуваний дохід становить 50 000 євро, а ви належите до віросповідання, що вимагає сплати церковного податку, ваш податок складатиме 9% від цієї суми, тобто 4500 євро на рік.

Як уникнути сплати церковного податку в Німеччині?

Сплата церковного податку в Німеччині обов’язкова для членів віросповідань, які підпадають під цю систему оподаткування. Однак, є кілька способів уникнути сплати церковного податку:

Вихід із церкви: Якщо ви вирішите вийти зі своєї церкви або релігійної громади, ви звільняєтеся від обов’язку сплати церковного податку. Важливо звернутися безпосередньо до церковної адміністрації для офіційного оформлення цього кроку.

Зміна віросповідання: Перехід до віросповідання, яке не підпадає під систему церковного оподаткування, також дозволить уникнути сплати цього податку.

Податкові і оподаткувані винятки: Існують деякі сценарії, коли платник податків може звільнитися від сплати церковного податку, наприклад, якщо ваш дохід не досягає певного рівня або якщо ви не є постійним резидентом Німеччини. У таких випадках, краще звернутися до місцевого фінансового або податкового консультанта для отримання конкретних порад щодо вашої ситуації.

Facebook: Regeld – розрахунок податку з Німеччини онлайн

Instagram: @regeld.ua

Більше цікавого

www.regeldukraine.com

Тел: +38 097 967 17 21

Рекомендовані статті