Номер телефону

+380979671721

Email

info@regeldukraine.com

Відкриті з

пн.-пт. 8:30-16:30

Lohnsteuerbescheinigung чи Abrechnung – яка між ними різниця?

Lohnsteuerbescheinigung чи Abrechnung. Що таке Lohnsteuerbescheinigung?

Як працівник Ви, як правило, раз на рік отримуєте від роботодавця роздруківку електронної довідки про податок із заробітної плати (Lohnsteuerbescheinigung).

В Lohnsteuerbescheinigung (електронній довідці про податок із заробітної плати) зазначено, які податкові відрахування роботодавець фактично зробив із заробітної плати своїх працівників. Документ є доказом для податкових органів. Окрім податкових відрахувань і внесків на соціальне страхування, довідка про податок на прибуток містить додаткову інформацію про пільги, податкові класи та податкові характеристики. Працівники можуть використовувати це для своїх податкових декларацій.

До 2013 року використовувалися паперові податкові картки. Відтоді обробка стала повністю цифровою. З цією метою податкові органи запровадили функцію електронного вирахування податку із заробітної плати (ELSTAM), яка зберігається в центральній базі даних. ELSTAM містить дані, які раніше були на лицьовій стороні паперової карти.

Компанії можуть отримати з бази даних усі дані ELSTAM, які стосуються відрахувань із заробітної плати, вказавши дату народження працівника та ідентифікаційний номер платника податків.

Ключова перевага цифрового процесу: працівникам не потрібно окремо інформувати свого роботодавця про зміни, що стосуються оподаткування, як-от одруження, відхід від церкви або зміни в дитячій допомозі. Досить повідомити відповідальний реєстраційний або податковий орган. Вони автоматично відзначають зміни в ELSTAM, щоб роботодавець завжди сплачував правильний податок із заробітної плати.

Платіжна відомість Abrechnung — це документ, у якому вказуються дані про заробітну плату працівника за певний період. Abrechnung служить для того, щоб розбити зарплату на місяці і зробити її зрозумілою. Роботодавці за законом зобов’язані видавати платіжну відомість. Abrechnung повинен містити певну інформацію, наприклад валову заробітну плату, відрахування та суму платежу. Платіжні відомісті повинні зберігатися протягом десяти років.

Багато людей запитують себе: що таке Abrechnung? Виписка по ЗП Abrechnung є документом, у якому задокументовано склад заробітної плати працівника за певний обліковий період. Abrechnung використовується для розбивки та точного представлення зарплати, щоб зробити платіж за певний період (зазвичай місяць) зрозумілим. Виписка по ЗП містить інформацію про:

  1. рівень доходу працівника.
  2. Доплати, надбавки, відрахування.
  3. інші винагороди та аванси.

Крім того, крім заробітної плати, Abrechnung також повинен містити встановлені законом відрахування, такі як внески на соціальне страхування та податки, і, зрештою, відповідну суму виплати.

Законодавча платіжна відомість дає змогу працівнику перевірити, чи було здійснено оплату. Платіжна відомість також служить для прозорого відображення суми виплати. Окрім цього виписка по ЗП Abrechnung надає Вам можливість розрахувати свій податок у разі відсутності документу Lohnsteuerbescheinigung.

Який документ потрібен для розрахунку податку в Німеччині?

Щоб повернути податок з Німеччини, Вам знадобиться документ Lohnsteuerbescheinigung (коротко Lohn) або, у разі відсутності, документ Abrechnung (виписка по ЗП, платіжна відомість) за останній місяць роботи в Німеччині.

FacebookTelegramInstagram
Regeld – Розрахунок податку з Німеччини онлайнt.me/regeldukrainehttps://instagram.com/regeld.ua
Номер телефонуЕлектронна поштаАдрес
+380979671721info@regeldukraine.comМ. Ряшів, вул. Ліса Кулі 6/7
35-025

Рекомендовані статті