Номер телефону

+380979671721

Email

info@regeldukraine.com

Відкриті з

пн.-пт. 8:30-16:30

Minijob: що це таке?

Minijob

Minijob. Усі, хто заробляє до 520 євро на місяць або працюють лише на короткий час, вважаються міні-джоберами. Ми пояснимо, які правила, зокрема податкові, застосовуються до міні-джоберів.

Regeld – повернення податку з Німеччини онлайн. Виконай безкоштовний попередній розрахунок податку.

Minijob. Приклад міні-джобу

Вероніка працює касиром і заробляє 520 євро в місяць (до жовтня 2022 року 450 євро). Тому, як і близько 7,6 мільйонів людей у Німеччині, вона вважається міні-джоббером. Міні-джоберами здебільшого є пенсіонери, студенти, школярі, які хотіли б щось заробити на додаток до основної роботи.

Сестра Вероніки Марта зараз теж працює на міні-роботі. Проте вона заробляє понад 520 євро. Вона підробляє офіціанткою лише влітку, тобто три місяця в році. Про це пізніше.

Вероніка та Марта входять до 6,4 мільйона міні-джобберів у комерційному секторі, які були зареєстровані станом на березень 2022 року. З них 57,4 відсотка – жінки.

На чому полягає робота за 520 євро?

Більшість працівників, які працюють неповний робочий день, працюють на міні-роботі за 520 євро, як Вероніка. Це означає, що їм зазвичай не дозволяється заробляти більше 520 євро на місяць. Якщо міні-джобери працюють цілий рік, вони можуть заробити максимум 6240 євро.

Важливо: річна сума доходу 6240 євро включає не тільки поточні виплати, але й одноразові виплати, такі як різдвяні бонуси. Навіть якщо річна зарплата Вероніки лише на кілька євро перевищує суму в 6240 євро, вона більше не вважається міні-джобером.

Minijob. Два типи міні-робіт

Окрім роботи з доходом до 520 євро в місяць, існує також менш поширений вид зайнятості, так звана короткострокова робота, яка також вважається міні-роботою. Сестра Вероніки Марта працює офіціанткою. Умова: вона не може працювати більше трьох місяців, щоб її робота вважалась короткостроковою міні-роботою. Окрім цього для Марти також існує обмеження в 70 робочих днів на рік, яке не можна перевищувати, щоб і надалі вважатися міні-джоббером. При цьому не має значення скільки грошей заробила Марта.

ДО РЕЧІ:
Короткострокове працевлаштування в основному використовується школярами та студентами, які працюють під час канікул і хочуть швидко підзаробити.

Міні-джобери не зобов’язані сплачувати соціальні внески

Вероніка та Марта також не повинні платити соціальні внески. Працівники міні-джобери не зобов’язані сплачувати внески на медичне страхування, внески до пенсійного фонду та внески на випадок безробіття.

Minijob. Чи оподатковується міні-робота?

Так, міні-робота оподатковується, незалежно від того, чи це робота на суму 520 євро, чи короткострокова міні-робота. Доходи з міні-роботи можуть бути оподатковані за спрощеною схемою або індивідуально. Вибір методу оподаткування залежить від роботодавця.

Спрощене або індивідуальне оподаткування. Роботодавець Вероніки вибрав спрощену систему оподаткування. Тому для неї як для міні-джобера на суму 520 євро податок не сплачується. Лише її роботодавець сплачує податок з доходу в розмірі двох відсотків від щомісячної зарплати брутто. У цю суму включено також церковний податок. Тому Вероніка також не повинна вказувати свій дохід від роботи в податковій декларації. Однак вона також не може відняти витрати на проїзд або інші витрати.

ДО РЕЧІ:
Працівникам міні-джоберам роботодавець може компенсувати витрати на проїзд до місця роботи, не зараховуючи гроші до заробітку 520 євро.

Офіціантка Марта оподатковує свій дохід за допомогою податкової картки.

Як і більшість платників податків, у Марти перший податковий клас. Щомісяця вона повинна сплачувати податок з її міні-роботи офіціантки. Однак, якщо Марта розрахує податкову декларацію за рік і її річний дохід буде менше мінімального прожиткового рівня, вона отримає повний обсяг сплаченого податку назад.

Вероніка та Марта обидві працюють на міні-роботі. Однак для них діють абсолютно різні правила. У таблиці нижче ми зібрали найважливіші відомості про міні-роботу з точки зору працівників:

Міні-робота 520 ЄвроКороткострокова робота
Ліміт заробітку520 євро в місяць або 6240 євро за рікНемає лімітів заробітку
Часові обмеженняНемає обмежень по часуНе більше трьох місяців і не більше 70 робочих днів в рік
Внески на соціальне страхуванняОбов’язковий внесок на пенсійне страхування у розмірі 3,7% від зарплати брутто (але є можливість відмовитись)Жодних внесків на соціальне страхування
ПодатокНе оподатковується для працівників, якщо роботодавець оподатковує зарплату паушальним податком у розмірі 2%.Оподаткування відбувається за фіксованою ставкою 25% або відповідно до індивідуальних характеристик податкової карти працівника

Чи можна мати дві міні-роботи?

Будь-хто, хто одночасно працює на двох або навіть більше міні-роботах, повинен пам’ятати наступне: сумарний дохід від усіх міні-робот не може перевищувати місячний ліміт у 520 євро. Бо якщо заробітки вищі, то всі ці роботи вже не будуть вважатись міні-роботами. Те саме стосується короткострокової зайнятості: як міні-джоббер із кількома міні-роботами протягом календарного року ви можете працювати максимум три місяці або 70 робочих днів.

FacebookTelegramInstagram
Regeld – Розрахунок податку з Німеччини онлайнt.me/regeldukrainehttps://instagram.com/regeld.ua
Номер телефонуЕлектронна поштаАдрес
+380979671721info@regeldukraine.comМ. Ряшів, вул. Ліса Кулі 6/7
35-025

Рекомендовані статті