Номер телефону

+380979671721

Email

info@regeldukraine.com

Відкриті з

пн.-пт. 8:30-16:30

Lohnsteuerkarte. Вступ.

Lohnsteuerkarte

Lohnsteuerkarte. Протягом багатьох років тисячі українців працюють у Німеччині. У Німеччині українці можуть розраховувати на високий дохід, сприятливі соціальні умови, а також багато інших пільг. Проте, на початку нового року, настає момент для розрахунку податку.

В наш час більша частина процесу здійснюється автоматично. Однак для проведення розрахунків потрібно подати відповідні документи, зокрема Lohnsteuerkarte. Що це за документ і як виглядає процедура отримання повернення коштів? Що робити, якщо немає Lohnsteuerkarte? Нижче ми дамо відповідь на ці питання.

Що таке Lohnsteuerkarte?

Що таке Lohnsteuerkarte? Якщо говорити коротко, – це податкова карта, в якій містяться дані про отримані доходи. У Lohnsteuerkarte також вказана інформація про податковий клас працівника, а також сума сплачених податків. Цей документ видавається роботодавцем в кінці податкового року і використовується для правильного розрахунку податків з доходів працівника. Інформація з Lohnsteuerkarte дозволяє роботодавцю належним чином декларувати податки з зарплати працівника й подавати відповідні звіти до податкових органів.

До 2013 року Lohnsteuerkarte був фізичним документом, що видавався працівникові й містив дані про його особу, такі як ім’я, адрес, дата народження, а також податковий клас та інші податкові відомості. Проте з 2013 року також впроваджено електронну версію цієї карти – Elektronische Lohnsteuerabzugsmerkmale (ELStAM), яка зберігається в базі даних податкових органів. Деякі роботодавці все ще видають німецьку податкову карту в паперовому вигляді.

Що саме вказано в Lohnsteuerkarte?

Крім інформації про отримані доходи, німецька податкова карта також містить інші дані про платника податків, включаючи: дату народження, місце проживання, належність до певної податкової служби, пільги на дітей, податковий клас, суму сплачених податків та багато іншої інформації, яка необхідна для здійснення послуги розрахунок податку з Німеччини – повернення податку.

Які документи потрібні для розрахунку податку?

В першу чергу, для здійснення розрахунку податку з Німеччини потрібно подати всі необхідні документи, серед яких обговорювані у цій статті Lohnsteuerkarte або Lohnsteuerbescheinigung. У разі відсутності цього документа німецька податкова служба прийме виписку по заробітній платі за останній місяць роботи в певний податковий рік (так званий Abrechnung). Також по запиту податкової служби може бути необхідною довідка про доходи в Україні (здебільшого німецька податкова служба може запросити цю довідку, якщо Ваш термін перебування в Німеччині був достатньо коротким, отримати довідку про доходи в Україні можна онлайн). Вимагається також переклад цієї довідки на німецьку мову.

Підсумок.

Якщо ви не знаєте, як здійснити розрахунок податку з Німеччини – повернення податку – завжди можна скористатися допомогою фахівців. Вона буде безцінною у випадку, наприклад, якщо ви не володієте німецькою мовою. Звертаючись до нас, Ви отримаєте професійну допомогу в поверненні податку за роботу в Німеччині.

Узагальнюючи, Lohnsteuerkarte – це ключовий податковий документ, що містить дані про доходи працівника та податковий клас, необхідний для правильного розрахунку податків з його зарплати в Німеччині. У випадку відсутності Lohnsteuerkarte Ви можете надати документ Abrechnung за останній місяць роботи в Німеччині.

Рекомендовані статті